Powoli, małymi krokami zbliża się kolejna, czwarta edycja imprezy historycznej w Pniewach. Po wstępnych ustaleniach pragnę Państwa poinformować, że w tym roku zmieni się nieco charakter tego wydarzenia. Oprócz niedzielnej inscenizacji planujemy stworzyć na terenie całego parku i obszaru przy pałacu strefę historyczno-militarną.
PMCałość zabawy rozpocznie się już w piątek(3 czerwca), kiedy chętne grupy będą mogły się pojawiać na miejscu noclegu (Pniewy, hala sportowa przy pałacu/ gmachu Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w pniewskim parku, wjazd od ul. Św Ducha)
Od sobotnich godzin porannych zachęcamy wszystkich przybyłych do tworzenia dioram z najróżniejszych okresów historii, od początków ludzkości do współczesności. Przez całe dwa dni (sobota 4 czerwca i niedziela 5 czerwca) ma się odbywać zlot historyczny, podczas którego odwiedzający i sami rekonstruktorzy będą się mogli spotkać z…”Historią na żywo”.
Jeśli chodzi o widowiska to planujemy oficjalnie rozpocząć zlot inscenizacją wczesnośredniowieczną a zakończyć całość inscenizacją nawiązującą do wydarzeń z II Wojny Światowej. W międzyczasie gwarantujemy również inne atrakcje.

W celu uatrakcyjnienia imprezy i próby pokazania jak największej części historii zachęcamy do udziału jak najwięcej grup rekonstrukcyjnych z najróżniejszym sprzętem. Jest to okazja do dobrej zabawy i jak najlepszego pokazania się/ zaprezentowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ