dzien-niepodleglosci-2015W porannych godzinach na rynku wschowskim można było spotkać rekonstruktorów historycznych, zaś na strzelnicy LOK we Wschowie odbyły się drużynowe zawody strzeleckie.
O godzinie 14:00 odbyła się Msza Święta w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie w intencji walczących o niepodległość. Następnie przeszedł korowód prowadzony przez Kompanię Honorową Wojska Polskiego i Młodzieżową Orkiestrę Dętą pod tablicę pamiątką na ul. Niepodległości we Wschowie. Nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt, a głos zabrała pani Burmistrz MiG Wschowa oraz kapitan Krzysztof Muszyński, oficer III Kresowego Dywizjonu Przeciwlotniczego, który odczytał apel poległych.
W uroczystości powiat reprezentował Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło, Członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Antoni Turkiewicz oraz Radna Powiatu Wschowskiego Danuta Płończak.
Podsumowanie uroczystości odbyło się w sali widowiskowej CKiR, gdzie odbył się koncert pt.„Muzyka polska okresu niewoli i świtu niepodległości” zaprezentowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ